Kosmatka owłosiona IGEL / Luzula pilosa igel


  • 5,50zł
Kosmatka owłosiona IGEL 

Luzula pilosa igel


Piękna bylinowa trawa o zwartym, gęstym pokroju. Dorasta do ok 15-30 cm wysokości i tyle samo szerokości (w zależności od sprzyjających jej warunków). Cechą charakterystyczną kosmatki owłosionej jest długie, wełniste owłosienie na każdym ozimkowym liściu. Kosmatka posiada również liście małe, łodygowe, połyskliwe i nastroszone. Dzięki tej mieszance liści, trawa ta wygląda spektakularnie, w szczególności jesienią, kiedy końcówki liści robią się lekko brązowe.

Kosmatka rozkwita od marca do maja, pojawiają się u niej wówczas niewielkie biało-zielono-brązowe kwiaty, zebrane na szczycie łodygi, nie są jednak zbyt  widoczne, chowają się za liśćmi krzewu.

Kosmatka uda nam się na glebie żyznej, przewiewnej i dość wilgotnej, preferuje miejsca  cieniste lub półcieniste. Kosmatka jest odporna na mróz, szkodniki i wszelkie choroby atakujące rośliny.


sadzonka w pojemniku 9x9cm

Wysyłana sadzonka może się różnić od przedstawionej na zdjęciu w zależności od pory roku. Wczesną wiosną większość traw nie ma części nadziemnej, natomiast krzewy są przycinane. 


Szkółka pod nadzorem "Panstwowej Inspekcji Ochrony Roslin i Nasiennictwa" pod NR REJ. 02/17/7837, jakosc WE, PL


Napisz opinię

Tagi: kosmatka, trawy niskie